Werk je in het jongerenwerk, de bibliotheek of in het onderwijs en wil je jongeren beter leren begeleiden bij hun digitale regelzaken? Volg dan één van onze trainingen met open inschrijving. De trainingen zijn praktisch, interactief en direct toepasbaar in jouw werk.
Gastdocent Doe je digiding!
In de training Gastdocent Doe je digiding! word je voorbereid op het geven van gastlessen met het lesprogramma Doe je digiding! Je leert o.a. waar jongeren tegenaan lopen bij het regelen van belangrijke digitale zaken bij de overheid en andere belangrijke instanties. Vervolgens maak je kennis met de opzet en inhoud van het lesprogramma Doe je digiding! Daarna ga je aan de slag met het voorbereiden van je eigen gastles. Je krijgt tips en tools om jouw gastles zo goed mogelijk te laten verlopen.
Begeleider Jongeren en digitale regelzaken
De training Begeleider jongeren en digitale regelzaken is gericht op het individueel begeleiden van jongeren bij digitale regelzaken met de overheid en andere zakelijke organisaties. Aan bod komen de regelzaken die samenhangen met belangrijke levensgebeurtenissen in het leven van jongeren tussen 14 en 21 jaar. Denk bijvoorbeeld aan een eerste bijbaan, studeren, een zorgverzekering afsluiten of op jezelf wonen. In de training worden aanpakken gepresenteerd en besproken om jongeren voor te bereiden op en/of te ondersteunen bij het gebruik van verschillende digitale overheidsdiensten. Je oefent gespreksvoering met jongeren aan de hand van casussen en krijgt handvatten voor het geven van voorlichting d.m.v. de workshops ‘Jongeren en digitale regelzaken’. Tot slot ga je aan de slag met het opstellen van een lokale sociale kaart, zodat je inzicht krijgt in waar jongeren binnen jouw gemeente terecht kunnen voor (fysieke) hulp.
Verzorgen van workshops ‘Jongeren en digitale regelzaken’
De training Verzorgen van workshops ‘Jongeren en digitale regelzaken’ richt zicht op het verzorgen van voorlichting aan jongeren via workshops. Deze training bestaat uit een interactief en praktijkgericht programma. Hierin wordt uitgebreid ingegaan op het voorbereiden en geven van voorlichting d.m.v. de, door ons ontwikkelde, kant en klare workshops ‘Jongeren en hun digitale regelzaken’. Oefenen met de voorbereiding en het geven van de workshops staat hierbij centraal. Bovendien worden er tips en tools aangereikt om de workshops zo goed mogelijk te laten verlopen. Er zijn vijf verschillende workshops beschikbaar: ‘Bijbaan’, ‘Bank en geldzaken’, ‘Gaan studeren’, ’18 jaar worden’ en ‘Zorgverzekering’. Het doel van deze workshops is jongeren bewust te laten worden van het belang van het goed regelen van digitale zaken met o.a. overheidsinstanties. En ook om ze wat specifieker kennis te laten maken met wat jongeren kunnen en moeten regelen binnen deze thema’s en waar ze terecht kunnen voor hulp bij het regelen van digitale zaken. De workshops ‘Jongeren en digitale regelzaken’ zijn hier gratis aan te vragen.
Meer informatie
Wil je meer informatie over de trainingen of over de workshops? Neem dan contact op met:
Jeltina van der Most, adviseur Jongereneducatie
E-mail: jeltina.vandermost@digisterker.nl